🥳 Morakniv.cz a BeaverCraft.cz se spojily v 4knife.cz. Vaše oblíbené značky mají nový domov. [Zjistit více o změně] 👈
🚨 V pátek 8. 5. odpočíváme! Kvůli státnímu svátku máme ZAVŘENO. 👈
Moderní interpretace klasického designu Barlow.
Wayland je interpretací designu zavíracího kapesního nože Barlow a stal se ztělesněním amerického sklopného nože. Styl Barlow vznikl před více než třemi stoletími v Anglii a stal se velmi populárním ve Spojených státech v 18. a 19. století. Je známý rukojetí ve tvaru slzy a čepelí Sheepsfoot - tato kombinace z něj činí ideální EDC nástroj. Byl tak oblíbený, že ani prezidenti Washington a Lincoln nikdy neopustili domov bez svého kapesního nože, a Mark Twain se cítil povolán zmínit se o něm ve dvou ze svých ikonických děl. Jestli někdy nůž patřil lidem, byl to Barlow, a my rádi představíme náš Wayland jako jeho moderní interpretaci.
Detaily produktu
Klasická silueta založený na klasickém designu Barlow je naší interpretací tohoto oblíbeného amerického nože.
Skvělý nůž "Walk and Talk" v provedení s kluzným spojením, aby se usnadnilo jeho používání, Wayland má svižnou a pozitivní akci.
Otvor pro uchycení šňůrky.
Oboustranný design pro praváky i leváky.
Nůž je balený v luxusním dárkovém boxu.
Technická specifikace
Materiál čepele: nerezová ocel CPM-S35VN
Délka čepele: 7.6 cm
Tloušťka čepele: 2.47 mm
Typ čepele: Sheepsfoot
Tvar čepele: rovná čepel
Celková délka: 17.5 cm
Délka zavřeného nože: 9.8 cm
Hmotnost: 78.4 gramů
Materiál střenky: palisandr
Délka střenky: 9.8 cm
Ložisko: keramické kuličkové ložisko
Podložky: fosforbronzové
Typ pojistky: systém kluzného spojení, zavírací nůž bez pružiny v zadní části
Styl otevírání: nehetník na čepeli nože
Styl nošení: v kapse; na šňůrce
Orientace: pravostranný, levostranný
Navrženo v Portlandu, Oregon
| Barva | hnědá, tmavě hnědá |
| Celková délka | 17.5 cm |
| Čepel | nerezová ocel CPM S35VN (HRC 58-61) |
| Délka čepele | 7.6 cm |
| Délka střenky | 9.8 cm |
| Hmotnost | 78 g |
| Střenka | palisandr |
| Tloušťka čepele | 2.47 mm |
| Výrobce | James Brand |