🥳 Morakniv.cz a BeaverCraft.cz se spojily v 4knife.cz. Vaše oblíbené značky mají nový domov. [Zjistit více o změně] 👈
🚨 V pátek 8. 5. odpočíváme! Kvůli státnímu svátku máme ZAVŘENO. 👈
Amberg Compact (S) je lehký a obratný kompaktní nůž navržený pro ovladatelnost při řezbářství, přípravě jídla a přesné práci – ideální pro kempování, turistiku a každodenní úkoly v terénu.
Čepel o délce 77 mm a tloušťce 2 mm je vyrobena ze švédské nerezové oceli sandvik 12C28 válcované za studena a kalené na HRC 56,5 s ostřím odolnějším proti opotřebení.
Vzorovaná ikonická rukojeť z TPE poskytuje extra výdrž při opakované námaze, symetrie rukojeti umožňuje flexibilní použití a její design zároveň nabízí pevné uchopení nože a odolnost proti skluzu.
Plastová záštita zabraňuje sklouznutí ruky a poranění prstů.
V horní části rukojeti se nalézá závěsný otvor pro uchycení nože pomocí karabiny, provázku nebo paracordu podle druhu využití.
Plastové pouzdro orientované doprava i doleva je snadno omyvatelné a otvory ve špičce pouzdra usnadňují odtok.
Polymer použitý při výrobě pouzdra zajišťuje jeho pevnost a excelentní ochranu nože.
Odnímatelný otočný plastový úchyt na opasek a otvory kompatibilní s MOLLE systémem.
Opora pro palec pro snadné vytažení nože z pouzdra.
NA TENTO MODEL PLATÍ INFORMAČNÍ EMBARGO AŽ DO OFICIÁLNÍHO PŘEDSTAVENÍ V KVĚTNU TOHOTO ROKU.
| Barva | olivová |
| Celková délka | 247 mm |
| Čepel | nerezová ocel SGM®S-ASE101 (HRC 56,5) |
| Délka čepele | 77 mm |
| délka nože | 196 mm |
| Délka střenky | 119 mm |
| Hmotnost | 135 g |
| Střenka | TPE |
| tloušťka čepele | 2 mm |
| Výrobce | Morakniv |