🥳 Morakniv.cz a BeaverCraft.cz se spojily v 4knife.cz. Vaše oblíbené značky mají nový domov. [Zjistit více o změně] 👈
🚨 V pátek 8. 5. odpočíváme! Kvůli státnímu svátku máme ZAVŘENO. 👈
Jednoduchý švédský dvouruční nůž, který je poctou švédské řemeslné tradici a ikonickým symbolem již po více než 100 let.
Tento všestranný nůž byl vyvinutý v kraji Mora a je využívaný již několika generacemi řemeslníků a zálesáků.
Dvě dřevěné rukojeti z lakovaného březového dřeva nabízejí spolehlivost a příjemný pocit při používání.
Rukojeti jsou příčně spojeny ocelovým nožem s ostřím ke spodní straně.
Čepel je vyrobena ze švédské nerezové oceli válcované za studena a kalené na HRC 56,5 s ostřím odolnějším proti opotřebení.
Poříz je dodnes potřebný nástroj truhlářů, tesařů, bednářů, kolářů, výrobců šindelů a je užíván v průmyslových i domácích dílnách pro úpravu nástrojů.
Háček pro zavěšení.
Vhodné pro praváky i leváky.
| Barva | červená |
| Celková délka | 363 mm |
| Čepel | nerezová ocel SGM®S-ASE101-(HRC 56,5) |
| Délka | 363 mm |
| Délka čepele | 115 mm |
| Hmotnost | 153 g |
| hmotnost nože | 153 g |
| Střenka | lakované březové dřevo |
| tloušťka čepele | 2,5 mm |
| Výrobce | Morakniv |