🥳 Morakniv.cz a BeaverCraft.cz se spojily v 4knife.cz. Vaše oblíbené značky mají nový domov. [Zjistit více o změně] 👈
Švédský kapesní nůž, který využijete na každé výpravě, přičemž vůbec nezáleží na její délce a náročnosti - je vždy připraven k okamžitému použití.
Na celodenním pochodu si s jeho pomocí vyrobíte třísky, rozděláte oheň nebo jej použijete na nenáročné vyřezávání.
Na vícedenních výpravách nebo na lovu vás překvapí svou silou, odolností a všestranností.
Na každou část nože od rukojeti až po špičku čepele jsou použity jen ty nejlepší materiály.
Vzor rukojeti rhombus je tradiční vzor, jehož variace je možné nalézt na mnoha nožích Mora, a poskytuje pohodlný a pevný úchyt.
Ostří nože je broušené ve skandinávském stylu, díky němuž čepel zůstává ostrá po dlouhou dobu.
Čepel nože má polomatnou úpravu oblíbenou mezi outdoorovými nadšenci.
Čepel nože vyrobena z vysoce kvalitní optimálně upravené švédské nerezové oceli s HRC 56,5, je 2 mm široká a 59 mm dlouhá.
V horní části rukojeti se nalézá závěsný otvor pro uchycení nože pomocí karabiny, provázku nebo paracordu podle druhu využití.
Na výrobu rukojeti je použit speciální pevný polyamid, který v porovnání s jinými polymery poskytuje extra výdrž při námaze rukojeti.
Symetrická rukojeť umožňuje flexibilní použití a její design zároveň nabízí pevné uchopení nože.
Nůž lze zasunout do pouzdra oběma směry čepele.
V rukojeti nože je kosočtvercová prohlubeň Click Lock, díky které je nůž pevně zabezpečen v pouzdře před nežádoucím uvolněním.
Hrana nože je vybroušena tak, aby perfektně fungovala v kombinaci s křesadlem, ostří nože tak nemusíte použít k rozdělání ohně a čepel se neztupí.
Tradiční plastové pouzdro se dvěma odtokovými otvory umožňuje snadné čištění a údržbu nože.
Polypropylen použitý při výrobě pouzdra zajišťuje jeho pevnost a excelentní ochranu nože.
Tvar pouzdra je inspirován designem pouzder vyráběných na začátku devadesátých let a vypadá téměř stejně jako u klasických edicí nožů.
Symetrie pouzdra má zásadní význam, protože umožňuje uložení nože bez ohledu na směr ostří čepele a je ideální pro praváky i leváky.
Dva zkřížené šípy s korunou jsou znakem provincie Dalarna.
| Barva | oranžová |
| Celková délka | 153 mm |
| Čepel | nerezová ocel SGM®S-ASE101-(HRC 56,5) |
| Délka | 143 mm |
| Délka čepele | 59 mm |
| délka nože | 145 mm |
| délka rukojeti | 86 mm |
| Hmotnost | 80 g |
| hmotnost nože | 80 g |
| Pouzdro | plastové |
| Střenka | TPE |
| tloušťka čepele | 2 mm |
| Výrobce | Morakniv |