🥳 Morakniv.cz a BeaverCraft.cz se spojily v 4knife.cz. Vaše oblíbené značky mají nový domov. [Zjistit více o změně] 👈
🚨 V pátek 8. 5. odpočíváme! Kvůli státnímu svátku máme ZAVŘENO. 👈
Vezmeš kus dřeva do ruky a za chvíli z něj vykukuje tvar, který jsi měl v hlavě. Řezbářský nůž Morakniv ti k tomu dá nástroj, kterému věří řemeslníci od Skandinávie až po Japonsko.
Čepel
Rukojeť a pouzdro
V řezbářství tě nezastaví špatný nástroj, ale příliš tvrdé nebo příliš měkké ostří. Laminovaná ocel Morakniv tohle řeší elegantně – tvrdé jádro drží ostrost dlouho, měkčí plášť absorbuje nárazy a brání křehnutí. A protože se čepel dá snadno nabrousit, netrávíš čas u brusného kamene, ale u dřeva.
Morakniv pochází z města Mora ve švédském Dalarna – regionu, kde se řezbářství předává z generace na generaci. Tamní mistři v Nusnäsu dodnes tesají proslulého koně Dala, a právě jejich nože jsou stejné, jako ten, co teď držíš v ruce. Není to marketing. Je to tradice!
| Barva | přírodní dřevo |
| Celková délka | 230 mm |
| celková hmotnost | 74,2 g |
| Čepel | laminovaná uhlíková ocel SGM®LC-EFR101 (HRC 58,5) |
| Délka | 190 mm |
| Délka čepele | 82 mm |
| délka nože | 190 mm |
| Hmotnost | 74 g |
| hmotnost nože | 70,1 g |
| Pouzdro | polymer |
| Střenka | březové dřevo |
| tloušťka čepele | 2,7 mm |
| Výrobce | Morakniv |